Faktycznie, zwykle myślimy o codziennych podróżach jako o tych zawodowych czy związanych z nauką, fachowo nazywanych „obligatoryjnymi”. Reszta to są tak zwane podróże „fakultatywne”. Z badania, o którym mówimy, wynika, że w Krakowie podróży fakultatywnych jest więcej niż obligatoryjnych, co prawdopodobnie ponownie jest pokłosiem pracy zdalnej. Sporo osób w ankietach deklarowało, że pracuje zdalnie. Oczywiście ta zmiana nastąpiła dopiero w ostatnich latach, co jest oczywistą konsekwencją pandemii koronawirusa.
Nasze Koło Naukowe Fotochemii Stosowanej w gronie najlepszych w Polsce!
Gala Środowiska Studenckiego FUT odbyła się 14 października. Już po raz kolejny poznaliśmy ambitnych i kreatywnych studentów – laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Kół Naukowych „KoKoN”. Realizowany przez Forum Uczelni Technicznych konkurs skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Rywalizacja ma na celu motywowanie do aktywności naukowej i społecznej oraz integrację środowiska studenckiego, propagowanie działalności naukowej, budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi.
W jaki sposób została sformułowana ocena slotu Aviator?
To tym większy sukces badaczy krakowskiej politechniki, że do pierwszego naboru wniosków zgłoszono 236 projektów, a finansowanie przyznano tylko niespełna 12 proc. Działanie Proof of Concept umożliwia zdobycie dotacji na realizację prac B+R dla weryfikacji postawionej hipotezy badawczej i oceny potencjału wdrożeniowego wyników badań. Efektem projektów, sfinansowanych z programu PoC, powinien być postęp na ścieżce prowadzącej do komercjalizacji projektu. Opracowuje wielofunkcyjne materiały na implanty, które mogą być personalizowane do potrzeb danego pacjenta. W 2023 została laureatką nagrody głównej XIII Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca..
Książek na świecie został przetłumaczony na język Braille’a. W związku z planowanym jeszcze dziś (11 marca br.) komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie akademików oraz zaleceniem KRASP dot. czy plinko jest legalne 100-lecie urodzin Profesora uczci także Muzeum Krakowa. W Pałacu Krzysztofory w środę 14 czerwca zostanie otwarta ekspozycja pt. „Widok na Krakowian – Stanisław Juchnowicz”, prezentująca pamiątki związane z bohaterem wystawy. W ramach muzealnego cyklu co kilka miesięcy przedstawiane są ważne dla miasta postaci.
Umowa pieczętuje i pogłębia rozwijającą się już od kilku lat współpracę uczelni, zwłaszcza Katedry Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego PK z GE Medical Systems Polska. Paweł Pławiak, prof. PK pełni funkcję dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej. Zdobył tytuł magistra inżyniera elektroniki i telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej. Stopień doktora uzyskał również na AGH za rozprawę doktorską pt.
Wystawa prac i rozstrzygnięcie konkursu „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”
- Laureat nagrody w konkursie ACK Cyfronet jest pracownikiem Katedry Technologii Chemicznej i Analityki Środowiskowej Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK.
- Martą Tyrką – przewodniczącą Samorządu Studenckiego PK.
- Anna wygrała pieniądze w kasynie online, które nie posiadało licencji na działalność w Polsce.
- Standardowo jest to około 50 lat – mówi mgr inż.
- Michałowi Mareczkowi, który opracował innowacyjny system sterowania tłokowego silnika spalinowego zasilanego wodorem, zawierającego elementy Sztucznej Inteligencji.
Wszystko dzięki kolejnej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”, który realizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jeżeli studencka grupa tworząca koło naukowe chce, aby podejmowane przez SKN działania powalczyły o finansowanie w ministerialnym programie, przedstawiciele kół – opiekunowie lub ewentualnie studenci, proszeni są o przesłanie wniosków do 28 października br. Na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ponieważ inicjatywa MNiSW, zgodnie z wymogami przedstawionymi w komunikacie ministra nauki, zakłada pewne ograniczenia, PK przeprowadzi rekrutację wewnętrzną – spośród przesłanych wniosków, specjalnie powołana Komisja wybierze ilość dopuszczoną przez Ministerstwo.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UCZELNIANEJ SESJI KÓŁ NAUKOWYCH
Marcinem Kowalikiem wygłoszą wykład pt. “Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji przy planowaniu bezpieczeństwa wybranych robót budowlanych”. – Były to moje ostatnie zawody w roli kapitana, przewodniczącego i szefa zespołu PKanoe. Po wspaniałej pięcioletniej przygodzie, którą bez wątpienia mogę określić największym osiągnięciem organizacyjnym i sportowym w moim życiu, symbolicznie przekazałem wiosło opiekunowi koła, żegnając się i zamykając pewien rozdział w moim życiu – mówi Marcin Różycki. – Mam nadzieję że ta historia będzie trwała, a zaszczepiona pasja pozostanie w ludziach, którzy już są w zespole i mają przed sobą jeszcze kilka lat studiów. Będę za to trzymał kciuki i na pewno swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie wesprę ich działania – chociaż już w innej formie.